خانه دانلود

فروشگاه جامع دانلود فایل های اقدام پژوهی٬استخدامی٬آزمون های فنی حرفه ای٬طرح جابر

كارآموزي تراشكاري

كارآموزي تراشكاري

 

 

 

 

 

 

 

كارآموزي تراشكاري

در قالب ورد و قابل ویرایش در 68صفحه

ماشين هاي تراش که ابتدائي ترين نوع ماشينهاي افزار بشمار مي روند تاريخچه آن بين قرن 17و18 شروع شده که در ابتدا معمولي ترين و يا قديمي ترين روش تراش تراشيدن چوب بوسيله درخت است . بدين معني که دو سر چوب را بين دو درخت قرار داده و يک طناب به شاخه درخت بسته و انرا حول چوب مورد نظر پيچيده و طرف ديگر طناب را شخص ديگري گرفته و با دست طناب را به حرکت در خواهد آورد. شخص دومي که در طرف مقابل قرار گرفته با رنده چوب را مي تراشد . اين روش قديمي ترين روش تراش بوده که بعد از مدتي تکامل پيدا کرد.

اولين ماشين تراش در سال 1740 در فرانسه ساخته شد . در اين ماشين وسيله چرخش محور اصلي بوسيله ي دست خواهد بود که دسته گرداننده محور آن مستقيما روي پيش دستگاه که به محور اصلي متصل است توسط دو چرخ دنده ساده به ميله پيچ بري متصل مي باشد قرار گرفته است . در اين نوع ماشين براي تعويض چرخ دنده هاي متفاوت جهت پيچ تراشي پيچهاي مختلف پيش بيني شده است .

در سال 1796 يک نفر انگليسي بنام Freeland براي اولين مرتبه ماشين تراشي ساخت که داراي ميله پيچ بري بود با عوض کردن چرخ دنده هاي روي محور اصلي و محور پيچ بري مي توان پيچ هاي مختلف را ساخت.

در سال هاي 1800و1830 در ايالات متحده امريکا ماشين هاي تراشي ساخته شد که با بدنه چوبي و پايه آهني مجهز بود. در سال1836 شخصي بنام Patnon در ماساچوست آمريکا ماشين تراشي با ميله پيچ بري ساخت.در سال1850ماشين تراشي با بدنه آهني توسط Newhaven Cannectionساخته شد ودر سال 1853شخصي بنام Freelandدر نيويورک ماشين تراشي با ريلهائي بطول 20فوت که کارهايي به قطر 10اينچ را مي توانست بتراشد ساخت و بدنه آهني و در درشت آنجايگاه چرخ دنده هاي تعويضي بود.

بعد ها ماشين تراش مدرن تري ساخته شدهکه مي توان با آنها پيچ هاي مختلفي را تراشيدو نيز بار هاي طولي و عرضي بوسيله يک چرخ دنده هائيکه در روي دستگاه سوپرت طولي وعرضي قراردادبصورت خودکارانجام گيردهمچنين طريقه تعويض چرخ دنده هادر قسمت پيش دستگاه نشان داده شده است . ولي در سال هاي بعد اين ماشين تکميل تر شده وپايه اي که بخود ماشين متصل شده بود ساخته شد. بعد از مدتي ماشين هاي بهتري از نظر قدرت و دورهاي بيشتر ساخته شد که بنام ماشين هاي تراش جعبه دندهاي معروف است . اين ماشين داراي جعبه دنده دور و نيزجعبه بار مي باشد که باساني ميتوان ماشين را خودکار نمود و کارهاي مختلف را تراشيد .

اگرچنانکه ماشين تراش ساخت ماندسلي را با ماشين هاي دقيق امروزه مقايسه کنيم متوجه خواهيم شد که ماشين تراش ماندسلي نسبت به ماشين هاي ديگر بد شکل و ناخوش آيندبودناگفته نماندکه ماشين تراش ساخت ماندسلي مقدمهساختن ماشين هاي ابزارسازي بهدي قرارگرفت .

امروزه با وجود اينکه بيش از 178 سال از اختراع ماشين تراش ماندسلي مي گذرد هنوزماشين تراش هسته مرکزيصنايع امروزي را تشکيل مي دهد . همچنين ناگفته نماند که ماشين تراش را بحق سلطان ماشين ها بايد ناميد زيرا که با آنها کارهائي که ماشين هاي ديگر مجموعاازانجامش عاجزند ميتوان انجام داد.   پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file313_2083801_6671.zip462.6k